Wakacje offline rozpoczęte

To był trudny rok dla nas wszystkich. Ledwie rozpoczął się we wrześniu, a już w październiku wylądowaliśmy przed monitorami komputerów. Nasi nauczyciele czynili cuda i dawali z siebie wszystko, aby lekcje zdalne był jak najlepsze. Jednak wiemy, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu uczniów z nauczycielem w szkole. Dlatego wielką radością dla nas wszystkich był powrót naszej młodzieży do szkoły w maju i czerwcu i kilka tygodni spędzonych razem w szkole.

Pomimo trudów i ograniczeń nauczania zdalnego jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. I jest czym się pochwalić, bo wyniki na koniec roku szkolnego są jeszcze lepsze niż były rok temu.

W liceum najwyższą średnią ocen 4,72 uzyskali uczniowie z klasy 1a, której wychowawcą jest pan prof. Adam Hohendorff. Wśród klas szkoły podstawowej najwyższą średnią 4,95 wypracowali uczniowie z klasy VIII B pod opieką pana prof. Kamila Kropidłowskiego.

38 licealistów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i stypendium naukowe, natomiast w szkole podstawowej świadectwo z wyróżnieniem uzyskało 28 uczniów. Absolwenci naszej szkoły podstawowej, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej oraz zostaną w liceum na Hawajskiej, od września do stycznia będą otrzymywać stypendium za najlepsze wyniki w nauce.

Gratulacje i nagrody otrzymali również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i olimpiad:

  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – laureat Filip Dankiewicz kl. IIe, finalista Jan Krawczyk kl. IIg
  • Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów – laureatki: Maja Dąbrowska z kl. VIIIb i Lena Jednacz z kl. VIIIa

Konkursy Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

  • Konkurs polonistyczny – finaliści: Magdalena Sawicka i Piotr Szostak z kl. VIIIb
  • Konkurs matematyczny – finalista Piotr Szostak z kl. VIIIb
  • Konkurs języka hiszpańskiego – finalistka Lena Jednacz z kl. VIIIa
  • Konkurs informatyczny LOGIA – finalista Antoni Marzec z kl. VIIIa
  • Konkurs biblijny HIERONYMUS – laureaci: Maria Piech z kl. VIIa, Jakub Boryś z kl. VIIb i Magdalena Sawicka z kl. VIIIb; finaliści: Piotr Imielski, Łucja Majewska i Anna Stolarska z klasy VIIb, Maja Sikora z klasy VIIIb oraz Zofia Szymuś z klasy VIIa.
  • Konkurs Bitwa Warszawska 1920 roku. Przełomowy moment historii Polski i Europy – finalista Piotr Asyngier z kl. VIIIa.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć naukowych i wspaniałych ocen na świadectwach. Nauczycielom i wychowawcom bardzo dziękujemy, że wspierali uczniów z całych sił i kolejny rok potwierdzili wysoką jakość nauczania na Hawajskiej. Niezależnie od tego, czy byliśmy w szkole, czy na lekcjach online – wielką radością i satysfakcją napełniają nas sukcesy edukacyjne naszych uczniów.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanych wakacji offline!

Do zobaczenia 1 września w szkole!