Ósmoklasiści w warszawskiej czołówce

Trzeci rocznik naszych ósmoklasistów potwierdził mocną pozycję szkoły podstawowej „Parasola” wśród warszawskich podstawówek.

W tym roku do egzaminów przystąpiło 32 uczniów. Najlepiej nasi ósmoklasiści napisali egzamin z matematyki – na 90,84 %, uzyskując drugi wynik procentowy i trzecie miejsce w Warszawie (a 1. miejsce na Ursynowie). Język polski napisaliśmy na 84,48 % i jest to czwarty wynik procentowy w Warszawie (tylko 10 szkół ma lepszą średnią). Natomiast z języka angielskiego uzyskaliśmy 98,26 %, co dało nam trzeci wynik procentowy w Warszawie (tylko 15 szkół ma lepszą średnią).

Podsumowując: średnia naszej szkoły ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych w tym roku wynosi 91 %. Jest to trzecie miejsce wśród 340 szkół podstawowych w Warszawie (widać postęp, bowiem rok temu zajęliśmy 5. miejsce w Warszawie).

Serdecznie gratulujemy naszym ósmoklasistom! Jesteśmy z Was dumni! Cieszymy się, że nauczyciele z „Parasola”, pomimo trudów zdalnego nauczania, tak dobrze przygotowali Was do tych sukcesów.

Zamieszczamy tabelę z wynikami tegorocznych egzaminów na tle średniej Ursynowa i Warszawy:

Egzaminy ósmoklasisty – maj 2021
nasza szkoła Ursynów Warszawa
język polski 84 % 74 % 69 %
matematyka 91 % 71 % 62 %
język angielski 98 % 89 % 83 %

źródło: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie