Obóz naukowy ADAMED SmartUP

Tomasz Prokop z klasy 3G uczestniczył w obozie naukowym dla uczniów uzdolnionych w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. W dwutygodniowym obozie brało udział 50 nastolatków z prawie 40 miast Polski, wyłonionych w kilkuetapowym procesie rekrutacji.

7. edycja obozu naukowego ADAMED SmartUP jak co roku wypełniona była wykładami, warsztatami i zajęciami integracyjnymi. Program tradycyjnie skupiał się na czterech obszarach nauki, które są zgłębiane przez uczestników w ramach następujących grup tematycznych: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka, fizyka i nowe technologie. Uczniowie mogli m.in. nauczyć się programowania robotów, spróbować szycia chirurgicznego przy użyciu prawdziwych medycznych narzędzi, czy samodzielnie wykonać ciekawe eksperymenty chemiczne. Ponadto uczestnicy poznawali w tym roku m.in. podstawy uczenia maszynowego czy możliwości wykorzystania rezonansu magnetycznego w badaniach naukowych. Nie zabrakło też okazji do wymiany doświadczeń między uczestnikami, dyskusji o tematach naukowych i pozanaukowych czy np. wspólnej gry w szachy.

Wydarzenie jest częścią programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce w wieku 14-19 lat. Rekrutacja do jego kolejnej, 8. edycji rozpocznie się we wrześniu 2021 r. Więcej informacji o ADAMED SmartUP oraz o możliwym do uzyskania w jego ramach stypendium, dostępnych jest na stronie: adamedsmartup.pl