Majówka w Skandynawii

Na finiszu zajęć szkolnych, tuż przed wakacjami, jeszcze sobie wspominajmy bardzo udaną w tym roku majówkę. Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych odbyli tygodniową wycieczkę promową do Kopenhagi i Oslo. I pochwalili się relacją z tej wyjątkowej podróży.

Był spacer po klimatycznym Ystad, przejazd 16-kilometrowym mostem Qresund, zwiedzanie Kopenhagi (m.in. katedra Christiansborg, Pałac Królewski Amalienborg, pomnik Hansa Christiana Andersena, port Nyhavn), rejs tramwajem wodnym wzdłuż bajkowych kamienic stolicy Danii, Syrenka Kopenhaska oraz witający rześkim powietrzem Oslofjord – to tylko część atrakcji  tego wyjazdu.

W stolicy Norwegii podziwiano Frogner Park z rzeźbami Gustava Vigelanda, artefakty z czasów wikingów w Muzeum Wikingów, historię niesamowitej wyprawy w Muzeum Kon-Tiki. Wyjątkowym punktem programu wyjazdu była wizyta w Ratuszu, w którym wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla.

Czas spędzony na promach sprzyjał zabawie i długim rozmowom, a oglądanie wschodów i zachodów słońca z powiewem morskiej bryzy było wyjątkowo energetyzującym doświadczeniem, co pokazują twarze naszych roześmianych gimnazjalistów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze skandynawskiej wyprawy.