Lepsze wyniki w rankingu Perspektywy 2021

Z radością i satysfakcją informujemy, że poprawiliśmy pozycję naszego liceum awansując w każdej z trzech kategorii rankingu „Perspektyw”. Wśród najlepszych liceów w Polsce zajęliśmy 51. miejsce (awans z pozycji 62.), a w ogólnopolskim rankingu maturalnym – miejsce 42. (awans z pozycji 47.). W rankingu liceów warszawskich „Parasol” z Hawajskiej jest na 18. miejscu (awans z 19. miejsca).

Utrzymaliśmy pierwszą pozycję na Ursynowie (niezmiennie od 2013 r.) oraz drugie miejsce w kategorii liceów niepublicznych w Warszawie.

27 stycznia 2021 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz dwudziesty trzeci ogłosiła rankingi najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Jak podali organizatorzy w tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteriami zastosowanymi w rankingu były: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Rankingi są dostępne na stronie Fundacji Perspektywy

Jesteśmy wdzięczni naszym absolwentom i ich nauczycielom za cierpliwość, pracowitość i trud włożony w jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego – pomimo trudnej sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć od marca ubiegłego roku. To zaangażowanie w naukę przyniosło bardzo dobre efekty, z których wszyscy jesteśmy dumni. Dziękujemy!