Karolina Kaczorowska w Panteonie Wielkich Polaków

W piątek 22 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się uroczystości sprowadzenia prochów Karoliny Kaczorowskiej, żony ostatniego Prezydenta Polski na uchodźstwie – Ryszarda Kaczorowskiego, który w 2007 roku gościł w naszym liceum podczas uroczystości nadania szkole imienia Batalionu AK „Parasol” i był ojcem chrzestnym Sztandaru Szkoły.

Na ceremonię pogrzebową przybyły obie córki pary prezydenckiej, rodzina i przedstawiciele Polonii brytyjskiej. Pojawiły się również liczne poczty sztandarowe: harcerskie, wojskowe i ze szkół województwa mazowieckiego – w tym także poczet sztandarowy naszego liceum. Byli też przedstawiciele władz państwowych, Kościoła katolickiego oraz Kościoła ormiańskiego.

Urnę z prochami pani prezydentowej przed Świątynią Opatrzności Bożej od harcerzy przejęli przedstawiciele Bractwa Kurkowego, a uroczystość poprowadził Wielki Kanclerz Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej, pan Gniewomir Rokosz-Kuczyński.

Po powitaniu i przemówieniach urna z prochami Karoliny Kaczorowskiej została wniesiona do dolnego kościoła w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Wartę przy urnie pełnili harcerze.

Mszy pogrzebowej w dniu następnym przewodniczył ksiądz kardynał Kazimierz Nycz.

Karolina Kaczorowska spoczęła w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej obok swojego męża.

 

Poczty sztandarowe przed Świątynią Opatrzności Bożej
Poczty sztandarowe przed Świątynią Opatrzności Bożej
Karawan z urną z prochami ś.p. Karoliny Kaczorowskiej.
Karawan z urną z prochami ś.p. Karoliny Kaczorowskiej.