Znakomite wyniki egzaminów naszych uczniów

Po raz pierwszy do egzaminu przystąpili uczniowie klas ósmych, a po raz ostatni – uczniowie klas gimnazjalnych. Wyniki z obu tych egzaminów są jednymi z najlepszych w Warszawie i na Mazowszu.

Jesteśmy dumni, że nasi ósmoklasiści napisali egzamin z matematyki najlepiej w Warszawie (nasz średni wynik to 91%). Z języka polskiego uzyskali drugi wynik w Warszawie (ze średnią 94%), a z języka angielskiego – szósty (średnia 97%). Zamieszczamy tabelki z wynikami tegorocznych egzaminów na podstawie danych z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzamin ósmoklasisty
nasza szkoła Ursynów Warszawa
j. polski 94% 80% 73%
matematyka 91% 68% 59%
j. angielski 97% 85% 77%

Równie wspaniałe wyniki, na ostatnim egzaminie w 20-letniej historii szkól gimnazjalnych, osiągnęli gimnazjaliści z Hawajskiej. Egzamin z języka polskiego z drugim wynikiem w Warszawie (średnia 91%), matematyka z dziesiątym (średnia 83%), a język angielski na poziomie rozszerzonym – z piątym wynikiem w Warszawie (średnia 97%). Gratulujemy!

Egzamin gimnazjalny
nasza szkoła Ursynów Warszawa
część humanistyczna historia 84% 71% 68%
część humanistyczna   j. polski 91% 75% 72%
część matematyczna matematyka 84% 60% 56%
część matematyczna przedmioty przyrodnicze 76% 62% 59%
j. angielski poziom podstawowy 98% 89% 84%
j. angielski poziom rozszerzony 97% 79% 72%

19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 połączona z rozdaniem świadectw i nagród za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Świetne oceny na świadectwach uzyskali uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i licealiści. W liceum najwyższą średnią 4,52 wypracowali uczniowie z klasy 1a, której wychowawcą jest pan prof. Jacek Gorzkowski. Wśród klas gimnazjalnych najwyższą średnią 4,95 wypracowała klasa 3D pani prof. Anny Stępień. Natomiast wśród klas 7 i 8 szkoły podstawowej najwyższą średnią 4,85 wypracowała klasa 8C pana prof. Kamila Kropidłowskiego.

W szkole podstawowej mamy aż 59 stypendystów, a w liceum 10 (stypendium naukowe otrzymują uczniowie ze średnią ocen 4,75 i powyżej). Bardzo wielu uczniów jest także laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych i olimpiad.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesów edukacyjnych młodzieży z „Parasola”. Zasłużyliście na naprawdę cudowne wakacje. Życzymy Wam dobrej pogody, udanych wyjazdów i wspaniałych wrażeń z odwiedzanych miejsc. Wypoczywajcie i regenerujcie swoje siły umysłowe i fizyczne przed nowym rokiem szkolnym.

Do zobaczenia 2 września!