Wracajcie na Hawajską jak najczęściej

Tymi słowami zwróciła się do tegorocznych maturzystów pani dyrektor Anna Kulesza 28 maja podczas uroczystego pożegnania absolwentów Społecznego LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”. Oprócz gratulacji i podziękowań wręczone zostały pamiątkowe nagrody książkowe z indywidualnymi dedykacjami od wychowawców klas.

Teraz, jak na Was patrzę po latach, jak już jesteście dojrzali, ale nadal młodzi i piękni, jak z odwagą i pełni energii patrzycie w przyszłość, jak nie boicie się kolejnych wyzwań – to jestem po prostu z Was bardzo dumna – powiedziała pani dyrektor Anna Kulesza. – I bardzo Wam dziękuję, że te najważniejsze w życiu lata chcieliście przeżyć razem z nami, tutaj w liceum na Hawajskiej – dodała pani dyrektor.

Obecni na uroczystości dwaj wiceburmistrzowie Dzielnicy Ursynów, pan Rafał Miastowski i pan Antoni Pomianowski, przekazali każdemu z absolwentów zbiór opowieści o Warszawie wraz z biletami do Muzeum Historii Warszawy, ufundowane przez panią Prezydent M.St. Warszawa. Wręczono także szczególne wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce oraz za działalność na rzecz szkoły i wolontariat:

– Aleksandra Wepa i Franciszek Dobrowolski otrzymali nagrodę za najlepiej zdany (wynik 100%) ustny egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych. Ola została także wyróżniona za najlepsze świadectwo ukończenia liceum – średnia ocen 5,00.

– Michał Świderski otrzymał album z gratulacjami za zdobycie tytułu laureata w XXIV Konkursie Fizycznym, zorganizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej.

– Aleksandra Wepa i Maciej Mozer zostali wyróżnieni za ofiarny udział w poczcie sztandarowym szkoły i reprezentowanie szkoły podczas oficjalnych uroczystości patriotycznych i państwowych.

– Za działalność charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Wolsztynie nagrody otrzymali: Marta Kot, Aleksandra Buszmicz, Mateusz Kozłowski i Mateusz Chrzęszczyk.

Uroczystość pożegnania absolwentów tradycyjnie uświetnili koncertem muzyki klasycznej zaprzyjaźnieni ze szkołą artyści z Filharmonii Narodowej.

Na zakończenie części oficjalnej pani dyrektor zaprosiła wszystkich maturzystów na doroczne spotkanie absolwentów liceum, które odbędzie się w pierwszy piątek grudnia.

Zostawiacie tutaj cząstkę swojego życia, która będzie nadal żyła w naszej wdzięcznej pamięci. Dbajcie o tę pamięć. Wracajcie na Hawajską jak najczęściej, w chwilach radosnych, żeby opowiedzieć nam o swoich osiągnięciach, i także w tych trochę mniej szczęśliwych momentach. Zawsze jesteście mile widziani – powiedziała pani dyrektor Anna Kulesza.