Venimus! Vidimus! Vicimus!

Nasza drużyna w składzie: Simon Fongang, Basia Małkowska, Natalia Stasik (wszyscy 3A Gim.) oraz Maja Zglinicka (3B Gim.), przygotowana przez prof. Jacka Gorzkowskiego, wygrała zorganizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości ogólnopolski Turniej Debat Oxfordzkich.

Tematami debat były następujące zagadnienia:

1. Wykaz posiadaczy konkretnych adresów IP powinien być jawny i ogólnie dostępny.

2. Adoptowane dziecko winno mieć prawo poznania swoich biologicznych rodziców.

3. Parytet płci na listach wyborczych godzi w wolność wyborów.

4. Obowiązek nauki do 18 roku życia jest archaizmem i powinien być zniesiony.

Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej (po dwóch zwycięstwach z uczniami z Krakowa 2:1 i 3:0), w półfinale stosunkiem głosów 2:1 pokonaliśmy reprezentantów Kalisza, a w finale 3:2 wygraliśmy z przedstawicielami Inowrocławia.

Sukces jest tym większy, że byliśmy najmłodszą drużyną – naszymi przeciwnikami byli licealiści. Dodatkowo mieliśmy najmniej czasu na przygotowania – nasi rywale od końca maja szykowali się do debat, my mieliśmy na to zaledwie 3 dni. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów! 🙂

 

Relacja z turnieju na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości:

Wysoki poziom turnieju młodzieżowych debat oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości

 

Podziękowania, jakie otrzymaliśmy od organizatorów Turniej młodzieżowych debat oksfordzkich:

Szanowni Państwo,

Wyrażając satysfakcję z udanego przedsięwzięcia, uprzejmie dziękuję za przyjęcie zaproszenia i udział Państwa Szkoły w Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości, który odbył się w dniu 19 czerwca 2018 r.

Słuchając wypowiedzi Państwa podopiecznych podczas debatowych zmagań, widzieliśmy entuzjazm, zaangażowanie i profesjonalizm. Dobrzy uczniowie są odbiciem dobrych nauczycieli. Dlatego dziękujemy, że angażujecie Państwo swój czas i życzliwość, aby mogły się rozwijać talenty i zainteresowania młodych ludzi, dzięki czemu można mieć nadzieję, że uczynią oni w świecie wiele dobra.

Z wyrazami szacunku,
Izabela Bogucka
Zastępca Dyrektora
Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości