Szkoła na wagę złota

Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” kolejny rok z rzędu zostało nagrodzone Złotą Tarczą w jubileuszowym XX rankingu edukacyjnym Perspektywy 2018.

Jak co roku znaleźliśmy się na najwyższym miejscu na podium wśród liceów na Ursynowie, natomiast na 2. miejscu w Polsce i w Warszawie wśród liceów niepublicznych. W rankingu 90 liceów warszawskich szkoła z Hawajskiej zajęła 11. pozycję.

Nasi absolwenci bardzo dobrze napisali egzamin maturalny zdobywając 9. miejsce w Warszawie w rankingu maturalnym. W skali ogólnopolskiej egzamin dojrzałości napisali na 16. miejscu, co oznacza awans o 3 miejsca w porównaniu do wyników ubiegłorocznego rankingu maturalnego Perspektyw.

Polepszyliśmy również wynik w rankingu ogólnopolskim, gdzie analizowanych było 500 najlepszych liceów ogólnokształcących. Społeczne LO nr 4 uplasowało się na pozycji 22, podczas gdy w rankingu Perspektyw rok temu byliśmy na 29. miejscu.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom z Hawajskiej tak wspaniałych osiągnięć edukacyjnych i cieszymy się, że kolejny rok rozpoczynamy ze Złotą Tarczą.

Doroczny ranking liceów jest opracowywany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy na podstawie trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach (waga 30%), wyników matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Pełny ranking liceów znajduje się na stronie fundacji Perspektywy.