Sukcesy językowe w konkursach i olimpiadach

Znamy już oficjalne wyniki finałów konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty, jak również olimpiad i konkursów języków obcych. Wśród laureatów jak zwykle jest grono uczniów naszej szkoły podstawowej.

W kuratoryjnym konkursie polonistycznym laureatkami zostały: Agata Trębacz z kl. VIIIa i Liliana Stanek z kl. VIIIb, zaś finalistkami: Maria Frączak z kl. VIIIa i Weronika Kostrzewa z kl. VIIIc.

W konkursie języka angielskiego, także organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, finalistkami zostały dwie ósmoklasistki z Hawajskiej: Maria Frączak i Karmen Kobielak z klasy VIIIa. Warto dodać, że Maria i Karmen są także tegorocznymi laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego (OJAG).

Rozstrzygnięty został również Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen” (Ochota na czytanie), którego finalistami zostali: Maja Grunas i Ania Oleś z klasy VIIIa oraz Franciszek Howard z kl. VIIIb.

Naszym uzdolnionym lingwistycznie laureatom i finalistom należą się ogromne brawa i gratulacje za wkład pracy. Serdeczne podziękowania także dla nauczycielek języków za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursów i rozwijanie w nich pasji poznawania języków.

 

Zobacz inne osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych