Spotkanie opłatkowe A.D. 2018

Długo czekaliśmy na ten moment, kiedy możemy zgromadzić się w naszej szkole i razem zaśpiewać kolędy, połamać się opłatkiem i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Tak też było w piątek 21 grudnia.

Tradycyjnie ostatniego dnia przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Spotkanie opłatkowe zgromadziło Patronów naszej szkoły: panią Marię Wiśniewską ps. „Malina”, pana Zbigniewa Rylskiego ps. „Brzoza”, pana Witolda Sławskiego ps. „Dilma”, rodziny Żołnierzy Batalionu AK „Parasol”. Przybyła także pani Agnieszka Bogucka – założycielka Fundacji Generała Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa”, panowie Piotr i Michał z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Parasol” oraz zarząd Autorskiego Towarzystwa Edukacyjnego.

Życzę Wam wszystkim zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół oraz dobrego i szczęśliwego roku 2019 – życzyła pani dyrektor Anna Kulesza. A do życzeń dodała tekst orędzia z Groty Betlejemskiej.

Nasze spotkanie opłatkowe uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru uczniów klas 3 gimnazjalnych, kolęda w języku francuskim zaśpiewana przez Marię z klasy 3B gimn., a także kolęda „Mario, czy Ty wiesz” w wykonaniu trio: Ola, Karol i Simon z klasy 1A liceum. Po koncercie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.