Odwiedziliśmy Dom Dziecka w Wolsztynie

W marcowy weekend (15-17 marca) grupa siedmiu uczniów Szkoły Podstawowej przy SLO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” wraz z Panią prof. Danutą Bujakiewicz odwiedziła podopiecznych Domu Dziecka Droga w Wolsztynie. Z placówką tą współpracujemy od 16 lat, wspomagamy materialnie, ale przede wszystkim każdego roku zapraszamy grupę dzieci do Warszawy, goszcząc je w swoich domach.

Jak zwykle zostaliśmy ciepło, wręcz radośnie przyjęci pod ich dach. Zaproponowane przez nas i dzieciaki gry oraz zabawy wniosły spore ożywienie w piątkowy i sobotni wieczór. Śmiechu było bez końca. Wychowankowie placówki pokazali nam także uroczy Wolsztyn (leżący nad dwoma jeziorami), Muzeum Parowozów oraz Muzeum Misyjne w Obrze mieszczące się w klasztorze oblatów (bracia czasem pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji).

Dla nas – uczniów – było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło nam, choć w niewielkim stopniu zrozumieć problemy naszych rówieśników – pozbawionych przecież rodzinnego domu. Tym bardziej chcemy wnosić w ich życie uśmiech i radość. Mamy też nadzieję, że jesienią zaprosimy ich do swoich domów i pokażemy coraz piękniejszą Warszawę.