Młody Ursynów ma głos po raz drugi

Z radością i dumą informujemy, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w Drugiej Międzyszkolnej Debacie Oxfordzkiej „Młody Ursynów ma głos” zajęła drugie miejsce po zaciętym, bardzo wyrównanym pojedynku w finale z drużyną z liceum im. Aleksandra Kamińskiego.

Nasi mówcy bronili trudnej tezy: „Patriotyzm jest ważną wartością dla współczesnej polskiej młodzieży”. W barwach liceum „Parasola” wystąpili: Weronika Kowalczyk z klasy 1G, Zosia Wyleżoł z klasy 3A, Simon Fongang i Feliks Wielkopolan z klasy 2A. Naszych mówców do debaty przygotowała prof. Zofia Czarniecka-Rodzik.

Pozostałe tematy zmagań mówców to: „Nie było innego wyjścia. Powstanie Warszawskie musiało wybuchnąć” oraz „Kto dobrowolnie na stałe wyjeżdża ze swojej Ojczyzny, nie jest patriotą”. Oprócz licealistów z „Parasola” i z „Kamyka” do potyczek na słowne argumenty stawili się także uczniowie z liceum im. Księżnej Czartoryskiej oraz z liceum Przymierza Rodzin.

Druga debata oxfordzka odbyła się 14 listopada w sali konferencyjnej ursynowskiego ratusza pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Zobacz relację z debaty w ursynowskich mediach