I tak się trudno rozstać… Wyjazd absolwentów klasy III b LO do Paryża

herb szkoły na Hawajskiej

Już po zakończeniu zajęć i egzaminów maturalnych, po oficjalnym rozstaniu się z Hawajską, klasa III b LO z wychowawcą, prof. Z. Rodzik, wybrała się na pożegnalną wyprawę do Paryża. Przyświecała nam idea, że żadne inne europejskie miasto nie jest tak ściśle związane z kulturą Polski jak stolica Francji.

Podążaliśmy szlakiem Szopena, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida,  Marii Skłodowskiej -Curie, Wokulskiego i innych znanych z historii i literatury postaci. Mieszkaliśmy w urokliwym hostelu na Montmartrze – siedzibie bohemy artystycznej XIX-wiecznej Francji, odwiedziliśmy wszystkie ważne muzea, imponujące świątynie i niezwykłe parki. Eksplorowaliśmy romantyczne uliczki, snuliśmy refleksje o przemijaniu na tajemniczych cmentarzach, jedliśmy bagietki i mousse au chocolat i prowadziliśmy niekończące się rozmowy o życiu, miłości, planach na przyszłość i sensie istnienia.

Poznaliśmy mnóstwo ludzi z całego świata, słuchaliśmy ulicznych koncertów i poczuliśmy, że jest to nasze miasto. Smutno było rozstawać się na warszawskim Okęciu, ale wspomnienia zostaną na zawsze.