Halo Ursynów o naszym liceum

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu AK „Parasol” zwane też „Czwórką”, „Hawajską”, czy „Parasolem” jest najstarszą szkołą niepubliczną na Ursynowie i jedną z pierwszych, jakie powstały w okresie transformacji w Polsce. Od 1989 roku działamy nieprzerwanie w jednym miejscu – na ursynowskim Imielinie w budynku przy ul. Hawajskiej14A.

Stabilność kadry to jeden z wielu niekwestionowanych atutów szkoły. Pracuje u nas stały zespół prawdziwych pasjonatów edukacji – nauczycieli wywodzących się z najbardziej renomowanych liceów warszawskich, często z tytułami naukowymi, którzy mogą się poszczycić osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Są wśród nich: pracownicy wyższych uczelni, a także autorzy podręczników i publikacji naukowych.

Liceum na Hawajskiej od lat znajduje się w czołówce rankingów warszawskich, mazowieckich i ogólnopolskich – od 2013 roku nieprzerwanie posiada tytuł Złotej Szkoły, nadawany przez Fundację Perspektywy. Jest niekwestionowanym liderem wśród liceów na Ursynowie. Nasi absolwenci dostają się na prestiżowe kierunki uczelni polskich i zagranicznych. Zajmują miejsca w ścisłej czołówce studentów, zdobywając stypendia i nagrody.

Pełną treść tego artykułu, który ukazał się dziś na ursynowskim portalu informacyjnym można przeczytać tutaj