Drugie miejsce w Warszawie z wartością dodaną

Ukazały się dwa rankingi edukacyjne, które potwierdziły wysoką pozycję naszego liceum. Według wskaźnika Edukacyjnej Wartości Dodanej „Parasol” z Hawajskiej jest na drugim miejscu w Warszawie. W rankingu „Perspektyw” jesteśmy najlepszym liceum na Ursynowie.

Instytut Badań Edukacyjnych przeanalizował metodą Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) wyniki egzaminów gimnazjalnych i maturalnych w 114 warszawskich szkołach na przestrzeni kilku lat. Wskaźnik wartości dodanej wskazał więc postęp w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przez uczniów z Hawajskiej – najpierw w gimnazjum, a następnie w liceum – od rozpoczęcia edukacji w danej szkole, aż do jej zakończenia wynikiem egzaminów zewnętrznych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych.

Nasze liceum osiągnęło drugie miejsce w Warszawie z wynikiem 13,8 punktów według EWD.

To mistrzostwo świata – skomentowała wyniki rankingu EWD pani dyrektor Anna Kulesza w wywiadzie dla wyborcza.plNasi nauczyciele bardzo dużo dają uczniom od siebie. Są konsekwentni, pomocni. To przynosi efekty. Widzimy, jak młodzież się u nas rozwija, robi niesamowite postępy dzięki wytrwałej pracy naszych nauczycieli i swojej – dodała Anna Kulesza.

W opublikowanym później rankingu edukacyjnym Fundacji Perspektywy nasze liceum znalazło się na 19. miejscu wśród liceów warszawskich oraz tradycyjnie od lat na 1. miejscu na Ursynowie. Obroniliśmy także 2. miejsce wśród warszawskich szkół niepublicznych. Na potwierdzenie wysokiej jakości pracy naszych nauczycieli i osiągnięć maturzystów liceum z Hawajskiej uzyskało tytuł honorowy „Złota Szkoła 2020”, który z dumą możemy eksponować przez cały rok.

Sposób opracowania tego rankingu jest jednak odmienny od metody wyliczania wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej. Pozycja szkoły w rankingu „Perspektyw” w tym roku została ustalona na podstawie trzech kryteriów: wyników matury z maja 2019 roku z przedmiotów obowiązkowych (waga 30%) i z przedmiotów dodatkowych (45%), a także miejsc zdobytych w olimpiadach (25%).