Sesja z królową nauk

Aktualności
2018-02-22 11:01:48

Tegoroczna sobotnia sesja matematyczna obejmowała szeroką tematykę, wskazując na powiązania królowej nauk z rożnymi dziedzinami życia i nauki. Uczestnicy sesji mogli poznać podstawowe zasady oszczędzania i bezpiecznego inwestowania. Rozwiązując przykładowe zadania, przygotowane przez uczennice klasy IIIc, uczyli się oceny ryzyka finansowego.

Zabawa z anaglifami pozwoliła na poznanie podstawowych zasad tworzenia obrazów 3D, a zaprezentowana przez uczniów klasy IIIa  historia japońskich żurawi i origami oraz pokaz przygotowanych własnoręcznie modeli zachęcały nie tylko do pogłębiania wiedzy o japońskiej kulturze, ale też inspirowały do rozwijania wyobraźni i kreatywności.

Jak istotna jest matematyka dla harmonii dźwięków, można było przekonać się podczas prezentacji o interwałach muzycznych i trytonie.

Przedstawiono również sylwetki  kobiet – Hypatia z Aleksandrii, Maria Agnesi, Sophie Germain, Ada Lovelace, Maria Skłodowska Curie czy  Sofja Kowalewska, których osiągnięcia wywarły duży wpływ na rozwój matematyki czy fizyki.